Opony sezonowe czy całoroczne?

Kierowcy często zastanawiają się jakie konkretnie opony mają dobrać do własnego auta. Oczywiście wybór pod tym kątem może być różnoraki, dlatego też warto sprawę potraktować nad wyraz poważnie. Przede wszystkim zdecydować można się na opony sezonowe lub całoroczne. Wszystko zależy tutaj od bezpieczeństwa kierowców, ale też innych osób na drodze, które trzeba mieć na uwadze cały czas.

Opony sezonowe gwarantują zainteresowanym pełen komfort oraz bezpieczeństwo nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki nim można zapewnić sobie bardzo dużą przyczepność. Istnieją oczywiście opony letnie oraz zimowe. Letnie opony idealnie sprawdzają się podczas pory wiosennej oraz letniej. Można je także zastosować wczesną jesienią. Opony zimowe są z kolei idealnym rozwiązaniem na późną jesień, ale też na zimę. W ten sposób auto będzie bezpiecznie poruszało się po drogach, które niekoniecznie muszą znajdować się w dobrym stanie technicznym.

Opony całoroczne to rozwiązanie uniwersalne. Są one tańsze od opon sezonowych, ale nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa na drodze zwłaszcza wtedy, gdy kierowca musi zmagać się z niezbyt dobrymi warunkami atmosferycznymi na drodze. Warto jednak pamiętać o tym, że takich opon używa się praktycznie przez cały rok, dlatego też szybko mogą się one zużyć. W ten sposób niekoniecznie zadba się optymalnie o własne bezpieczeństwo, ale można też mieć problem z kontrolami drogowymi, jeśli stan opon nie będzie odpowiedni. Warto się więc dobrze zastanowić nad ich doborem.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

2 myśli na temat “Opony sezonowe czy całoroczne?

  • Avatar
    31 sierpnia 2017 o 12:24
    Permalink

    zdecydowanie sezonowe, jako doświadczony kierowca,powiem ,że tylko sezonowe zapewnią wam największe bezpieczenstwo! pozdo

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =