Montaż oświetlenia ledowego w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy codziennie bardzo dużo czasu. Ważne jest to, aby była ona odpowiednio doświetlona, aby wygodnie nam się w niej pracowało, ale przede wszystkim, by złe oświetlenie nie wpłynęło negatywnie na nasz wzrok lub spowodowało uraz ciała np. poprzez zacięcie nożem. W celu poprawienia jakości pracy w kuchni warto pomyśleć o montażu listwy do taśm LED. Oświetlenie ledowe jest nie tylko energooszczędne, odporne na wstrząsy oraz bardzo wydaje ale również proste w użyciu.

Kryteria wyboru

Przy wyborze należy zastanowić się, jaka barwa światła najbardziej nam odpowiada. Na rynku dostępne są taśmy w kilku skalach barw ciepłych i zimnych. Taśmy LED mogą zostać zamontowane zarówno w profilu jak i bez.. Estetyczny wygląd oraz lepsze zabezpieczenie osiągniemy, stosując taśmę w profilu, dlatego na takie rozwiązanie najlepiej zdecydować się przy oświetleniu miejsca, gdzie taśma będzie widoczna czyli np. pod szafkami kuchennymi. Jeżeli nasza kuchnia będzie wykonywana na wymiar, warto zastanowić się nad zleceniem frezowania mebli pod konkretną taśmę LED do montażu we frezie.

Niezbędnym elementem do montażu oświetlenia ledowego w kuchni jest zasilacz stałonapięciowy. Urządzenie montujemy między taśmą LED a gniazdkiem elektrycznym o napięciu 230V. Przy wyborze zasilacza należy zwrócić uwagę, czy jest on dedykowany do oświetlenia LED oraz czy jego moc jest dopasowana do długości zastosowanej taśmy. W trakcie obliczania niezbędnej mocy zasilania należy pamiętać, że zasilacz nie może być słabszy od wyliczonego napięcia. Zasilacz należy zamontować w miejscu o swobodnym dostępie np. w szafce kuchennej.

Informacje o taśmach ledowych oraz ich montażu można w łatwy sposób znaleźć w Internecie. W sklepach Internetowych znajdziemy duży wybór taśm LED w różnych kolorach, barwach oraz długościach. Materiały, które nie zostaną przez nas wykorzystane będziemy mogli szybko i bezproblemowo zwrócić do sklepu. Zamontowanie taśm ledowych nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi, a oświetleniem LED będziemy mogli się cieszyć przez wiele lat.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 17 =