Szkodniki w ogrodzie – jak sobie z nimi poradzić?

Szkodniki mogą wyrządzić wiele szkód w ogrodzie, głównie ze względu na to, że uszkadzają one rośliny. Są niewątpliwie największą zmorą każdego pasjonata pracy w ogrodzie. Bardzo ważne jest więc właściwie ich rozpoznanie oraz szybka interwencja, aby zapobiec ich zgubnemu działaniu.

Najczęściej występujące szkodniki

Trzeba przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się roślinom w ogrodzie i sprawdzić czy nie pojawiły się na nich niepokojące objawy, mogące świadczyć o rozwoju szkodników. Najczęściej spotykane są mszyce. To niewielkie owady, których obecność wywołuje skręcanie się listków krzewów czy drzew. Można także zauważyć je gołym okiem po wewnętrznej stronie liści. Najlepszym sposobem na pozbycie się mszyc jest zastosowanie środków chemicznych, które znaleźć można w sklepie https://zielonaochrona.pl. Przydomowe trawniki bardzo często niszczone są przez krety, które ryjąc w zimie tworzą na jej powierzchni nieestetyczne kopce. Wpływa to negatywnie nie tylko na jakość oraz wygląd trawy, ale również na korzenie roślin znajdujących się w ogrodzie. Na rynku można znaleźć specjalne odstraszacze emitujące dźwięki, których nie tolerują te gryzonie. Zamiast tego można zastosować nawóz, który rozsypuje się po trawniku. Inną zmorą ogrodników są ślimaki, które żerują na liściach oraz kwiatach. Sposobem na ich usunięcie jest posypywanie roślin środkiem w postaci granulek, najczęściej w kolorze niebieskim. Zniechęcają one ślimaki do przebywania na roślinach. Trzeba jednak pamiętać, że po opadach deszczu konieczne jest jego ponowne rozsypanie. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =