Wybór komputera stacjonarnego – na co zwrócić uwagę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szeroki wybór komputerów stacjonarnych na rynku sprawił, że dobór odpowiedniego urządzenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest to podyktowane przede wszystkim szeregiem aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

Przeznaczenie sprzętu a jego wydajność

Na samym początku należy zastanowić się nad przeznaczeniem takiego urządzenia. Najczęściej zastosowania są dwa – praca bądź rozrywka. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku będziemy zwracać uwagę na nieco inne elementy wyposażenia sprzętu.

Do pracy, do rozrywki

Poszukiwania komputera do pracy jest znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim tańsze. Najczęściej sprzęt przeznaczony stricte do pracy powinien posiadać wydajny procesor. W tej kwestii zwróćmy więc uwagę na ilość rdzeni oraz taktowania zegara. Minimum, które sprawdzi się podczas typowych zadań, to 4 fizyczne rdzenie o taktowaniu zegara na poziomie 3-3,5 GHz. Ponadto warto nieco bliżej przyjrzeć się pamięci operacyjnej RAM. Tutaj w grę wchodzi przede wszystkim ilość oraz rodzaj zainstalowanej pamięci. 8 GB szybkich kości DDR4 będzie optymalnym rozwiązaniem, zapewniającym osiągi na wysokim poziomie.

Dość często do pracy wykorzystywane są komputery poleasingowe, których koszt jest o wiele niższy niż w przypadku nowych jednostek. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór komputerów “all in one”, gdzie całość wbudowana jest w monitor.

Taki sprzęt możemy zakupić między innymi tutaj: https://rnew.pl/pl/categories/komputery-all-in-one-1214553885.html. Komputer do rozrywki także musi cechować się wyżej wymienionymi podzespołami, jednakże dodatkowo należy wyposażyć się w dedykowaną kartę graficzną, która znacznie zwiększy osiągi, co jest szczególnie ważne w przypadku gier.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze torebki ?
Torebka należy do najbardziej popularnych i powszechnych dodatków w naszej garderobie. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego modelu nie należy do najłatwiejszych […]
Konstrukcje metalowe w rolnictwie – jakie mają zastosowanie?
Konstrukcje metalowe w rolnictwie – jakie mają zastosowanie?
Prowadzenie opłacalnego gospodarstwa rolnego nie należy do najprostszych zajęć. Tego typu biznes wymaga bowiem m.in. unowocześniania i naprawiania budynków, które […]
Jakie korzyści można odnieść ogrzewając dom ekologicznymi środkami?
Jakie korzyści można odnieść ogrzewając dom ekologicznymi środkami?
Coraz więcej mówi się o konieczności zmiany stylu życia na ekologiczny. Jeśli taka zmiana zostanie dokonana masowo, przyniesie oczekiwany przez […]