Sposoby zabezpieczania słomy

Słoma to ważny element hodowli. Jest wykorzystywana jako pasza lub ściółka dla zwierząt hodowlanych. Z tego względu rolnicy powinni odpowiednio o nią zadbać. Duża część słomy jest przechowywana na wolnym powietrzu i to właśnie o nią należy szczególnie zadbać i zabezpieczyć przed wiatrem, deszczem, śniegiem, czy promieniami słonecznymi. W przeciwnym razie rolnicy mogą stracić dużą część swoich zapasów.

Jak utrzymać wysoką jakość słomy?

Bele pozostawione w polu mogą szybko stracić swoje właściwości, ulec zniszczeniu czy przemoczeniu. W niezabezpieczonych balotach siana szybko rozwijają się grzyby, które później stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zwierząt. Rolnicy, którzy nie mają w swoim gospodarstwie stodoły, najczęściej zabezpieczają słomę folią kiszonkarską lub plandeką. Niestety pod tymi materiałami gromadzi się wilgoć, więc lepszym wyborem jest zakup flizu ochronnego. Można go znaleźć na stronie http://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/otulina-do-slomy-2/toptex,p76931234. Taka otulina zabezpiecza słomę przed deszczem i słońcem. Dodatkowo świetnie odprowadza wilgoć z balotów, dzięki czemu nie rozwijają się w nich grzyby. Chroniona w ten sposób słoma zachowuje swoją jakość i jest w pełni bezpieczna dla zwierząt.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =