Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie karmy dla swoich zwierząt domowych?

Każdy właściciel chce, aby jego pupil mógł cieszyć się długim, zdrowym życiem. Podstawowym krokiem, który należy wykonać, żeby uniknąć zbędnych wycieczek do gabinetu weterynaryjnego jest wybór odpowiedniej karmy do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Dobry skład, dostosowany do gatunkowych potrzeb kota czy psa, powinien być jak najbardziej naturalny, aby zapewnić wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania substancje odżywcze.

Czym powinna charakteryzować się dobra karma dla psa?

Psy to zwierzęta wszystkożerne, ale należy pamiętać o tym, że w środowisku naturalnym ich dieta opiera się głównie na mięsie. Dieta powinna to uwzględniać odpowiedniej jakości mięso z małym dodatkiem odpowiednich warzyw. W składzie powinna znaleźć się duża ilość białka oraz wszystkie potrzebne witaminy. Dobrą propozycją pełnowartościowych karm dla psów są produkty firmy Farmina, takie jak np. https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-wedlug-firm_Farmina-ND-Pumpkin-Grain-Free-Canine-1571.html .

Czy karmy dla psów i kotów rzeczywiście się różnią?

Podstawowa różnica pomiędzy tymi gatunkami jest taka, że koty to typowi mięsożercy, a psy potrzebują w swojej diecie także warzyw i owoców. Karmy dla kotów w ogóle nie powinny zawierać zbóż. Im większa zawartość mięsa – tym lepsza jakość pożywienia. Warto pamiętać o tym, że w naturze koty pobierają wodę głównie z pożywienia. Dlatego jeżeli zwierzak w ciągu dnia mało pije, warto wybrać dla niego mokre jedzenie. Zapewni mu ono odpowiednie nawodnienie.

Wybór dobrej karmy dla zwierzęcia domowa to bardzo ważna kwestia, które zagwarantuje pupilowi dobre samopoczucie i zdrowie. Warto wybierać sprawdzone produkty, renomowanych firm. Zawsze należy zwracać uwagę na to, co znajduje się w składzie i wybierać karmy jak najbardziej naturalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb kota, czy psa.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 18 =