Szafa kapsułowa – na czym to polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafa kapsułowa to niewielka kolekcja ubrań, które można łączyć na wiele różnych sposobów, aby stworzyć różnorodne stroje. Chodzi o to, aby zachować minimalizm i jednocześnie mieć wystarczająco dużo opcji, które można łączyć ze sobą na wiele sposobów – tak aby nie znudzić się swoją garderobą.

Kapsułowe szafy są zwykle zorganizowane według sezonów lub miesięcy, i mają być przede wszystkim funkcjonalne. Muszą zawierać wszystko, czego potrzebujesz, byś zawsze miał to w zasięgu ręki.

Jakie ubrania znajdą się w szafie kapsułowej?

Szafa kapsułowa składa się z maksymalnie 10-15 sztuk ubrań i powinna zawierać zarówno bazowe elementy, jak również kilka strojów na specjalne okoliczności. Możesz zmieniać swój wygląd, łącząc różne części garderoby lub zestawiając ze sobą różne rzeczy z różnych sezonów.

Zadbaj o to, by wszystkie elementy znajdujące się w Twojej szafie były wykonane z wysokiej jakości materiałów przez najlepsze marki takie jak: https://viadellaspiga.pl/projektanci/chiara-ferragni, dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubrania nie zniszczą się przez lata.

Kluczem do stworzenia udanej szafy kapsułowej jest wybór uniwersalnych elementów, które kochasz i w których czujesz się świetnie. Jeśli nie jesteś przekonana do tego, co jest w Twojej szafie, to trudno będzie Ci nosić takie ubrania przez dłuższy czas. Skończy się na tym, że będziesz spędzać więcej czasu przed szafą, zastanawiając się, co założyć, a ostatecznie i tak nie będziesz zadowolona z rezultatów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi produktami ratować się w okresach przemęczenia?
Jakimi produktami ratować się w okresach przemęczenia?
Okres jesienno-zimowy, a także przedwiośnie, to czas, w którym układ odpornościowy ma szczególnie trudne zadanie do wykonania. Jesteśmy wówczas narażeni […]
Jak działa rotomat do zegarków automatycznych?
Jak działa rotomat do zegarków automatycznych?
Zegarki to bardzo popularny i ceniony element biżuterii, który kochają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Bardzo często spotkać można również […]
Najczęstsze usterki klimatyzacji w mieszkaniu
Najczęstsze usterki klimatyzacji w mieszkaniu
Klimatyzacja to obecnie norma w większości domów oraz mieszkań. Służy przede wszystkim do ochłody pomieszczeń, gdy na zewnątrz panuje upał, […]