Szafa kapsułowa – na czym to polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafa kapsułowa to niewielka kolekcja ubrań, które można łączyć na wiele różnych sposobów, aby stworzyć różnorodne stroje. Chodzi o to, aby zachować minimalizm i jednocześnie mieć wystarczająco dużo opcji, które można łączyć ze sobą na wiele sposobów – tak aby nie znudzić się swoją garderobą.

Kapsułowe szafy są zwykle zorganizowane według sezonów lub miesięcy, i mają być przede wszystkim funkcjonalne. Muszą zawierać wszystko, czego potrzebujesz, byś zawsze miał to w zasięgu ręki.

Jakie ubrania znajdą się w szafie kapsułowej?

Szafa kapsułowa składa się z maksymalnie 10-15 sztuk ubrań i powinna zawierać zarówno bazowe elementy, jak również kilka strojów na specjalne okoliczności. Możesz zmieniać swój wygląd, łącząc różne części garderoby lub zestawiając ze sobą różne rzeczy z różnych sezonów.

Zadbaj o to, by wszystkie elementy znajdujące się w Twojej szafie były wykonane z wysokiej jakości materiałów przez najlepsze marki takie jak: https://viadellaspiga.pl/projektanci/chiara-ferragni, dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubrania nie zniszczą się przez lata.

Kluczem do stworzenia udanej szafy kapsułowej jest wybór uniwersalnych elementów, które kochasz i w których czujesz się świetnie. Jeśli nie jesteś przekonana do tego, co jest w Twojej szafie, to trudno będzie Ci nosić takie ubrania przez dłuższy czas. Skończy się na tym, że będziesz spędzać więcej czasu przed szafą, zastanawiając się, co założyć, a ostatecznie i tak nie będziesz zadowolona z rezultatów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Wielu nastolatków pragnie posiadać własny rower, ponieważ umożliwia on aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy wyborze konkretnego jednośladu […]
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Każdy z nas chce dbać o swój dom jak najlepiej. Z tego powodu staramy się właściwie zaaranżować jego wnętrze. Dotyczy […]
Wianek ślubny na głowę – czy warto?
Wianek ślubny na głowę – czy warto?
Kiedy przychodzi do planowania ślubu, jest tak wiele decyzji do podjęcia. Jednym z najtrudniejszych wyborów jest to, czy wydać pieniądze […]