Jaki żwirek będzie odpowiedni dla kota?

Mimo iż zwykło się mówić, że kot chodzi swoimi drogami, może być jednocześnie prawdziwym przyjacielem człowieka. Wiele osób decyduje się na hodowanie kota w warunkach domowych – w mieszkaniach lub posesjach wolnostojących. To spore wyzwanie, ale mruczący towarzysz na kolanach wynagradza wszelki trud. Jeśli zdecydujemy się na zakup lub adopcję kota, musimy znaleźć dla niego osobny kąt, w którym umieścimy legowisko, miski na wodę i jedzenie, a także kuwetę wraz ze żwirkiem. Wybór dobrej jakości żwirku jest bardzo ważny dla zachowania higieny i czystości w miejscu, w którym przebywa zwierzę.

Z drzew iglastych, dębowy, kukurydziany – dobry żwirek prosto z natury

W momencie, gdy uczymy kota korzystania z kuwety, stajemy przed dylematem: jaki żwirek wybrać? Powinien on skutecznie pochłaniać wilgoć i przykre zapachy, a także być łatwy w utylizacji. Warto zdecydować się na wysokiej klasy żwirek naturalny, który jest bezpieczny zarówno dla samego kota i jego właścicieli, jak i dla całego środowiska. Produkt powinien być biodegradowalny i ekologiczny, a przy tym chłonny i wydajny. Co ważne, naturalne rodzaje żwirku można po zużyciu bez obaw spuścić w toalecie. Dobrym wyborem będzie żwirek drewniany z drzew iglastych, który świetnie pochłania zapachy oraz umożliwia łatwą ocenę stopnia zużycia. Podobne właściwości ma żwirek dębowy, cechuje go także piękny zapach. Z kolei żwirek kukurydziany pozwala ograniczyć rozsypywanie i przenoszenie zawartości poza kuwetą. Żwirki roślinne są dla kotów bezpieczne, wydajne, nie uczulają i nie ranią łap zwierzęcia. Charakteryzuje je też naturalny zapach, akceptowany i lubiany przez same zwierzęta.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =