Jakie kosmetyki używa się w ramach regularnej pielęgnacji włosów?

Piękne i zadbane włosy to atrybut kobiecości. By nasze kosmyki wspaniale lśniły, musimy postawić na dobre oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie łuski włosa. Chcąc prawidłowo dbać o fryzurę, powinnyśmy zacząć od wizyty w dobrej drogerii. Może to być sklep stacjonarny lub internetowy. Tam zaopatrzmy się w szampon pomagający uporać nam się np. z nadmiernym przetłuszczaniem lub ujarzmiający bujne loki. Drugim, podstawowym kosmetykiem, który powinien znaleźć się w naszej łazience, jest odżywka. Tak samo, jak w przypadku szamponu, musi ona być dostosowana do naszego problemu. Raz na jakiś czas warto użyć bardziej skoncentrowanego preparatu takiego jak maska Loreal Professionnel. Pozwoli ona na maksymalne odżywienie struktury włosów, nadając im odpowiedniej sprężystości.

Jak używać kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów

Producenci zazwyczaj zamieszczają na opakowaniach swoich produktów krótkie notki na temat sposobu ich użycia, jednak rzadko kiedy znajdują się tam bardziej szczegółowe informacje. Myjąc głowę, powinniśmy pamiętać, by nie szorować włosów na całej długości. Wystarczy okrężnymi ruchami wmasować szampon w skórę, a spływający preparat oczyści włosy na całej długości. Jeśli chodzi o odżywki i maski, nie jest tu wskazana przesada. Najlepiej nakładać niewielką ilość kosmetyku, mniej więcej od połowy kosmyków w dół. To sprawi, że nie przeciążymy całej fryzury. Stosując olejki na rozdwojone końcówki, również postarajmy się ich nie nadużywać. Nadmiar tłustego płynu sprawi, że włosy się posklejają w nieestetyczne strąki.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwanaście =