Kostka brukowa – jakie są zasady jej układania?

Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc w układaniu kostki brukowej w liniach prostych jedna na drugiej. Płyty chodnikowe to ciężkie i nieporęczne przedmioty, dlatego należy je zawsze układać we właściwym miejscu. Jeśli chcesz wykorzystać kostkę brukową do poprawy wyglądu ogrodu, ważne jest, aby była ona ułożona starannie i w linii prostej. 

O czym warto pamiętać przed ułożeniem kostki?

Przed ułożeniem kostki brukowej należy przygotować solidną podstawę. Jeśli grunt jest nierówny, konieczne będzie wykonanie odpowiedniej podbudowy, która zostanie omówiona bardziej szczegółowo w dalszej części artykułu. Po przygotowaniu podłoża i przygotowaniu do układania kostki brukowej należy pamiętać o tym, jak ważne są proste krawędzie i narożniki, ponieważ mogą one naprawdę pomóc w uzyskaniu mocnego, atrakcyjnego wykończenia.

Układając kostkę brukową, należy upewnić się, że jest ona odpowiednia do danego zadania. O tym, jaki rodzaj nawierzchni jest potrzebny, decyduje położenie, wielkość i kształt obszaru, który ma zostać wybrukowany. Mniejsze kawałki są używane do dekoracyjnego kształtowania krajobrazu, a większe, cięższe do budowy patio. Po podjęciu decyzji o rodzaju kostki należy sprawdzić jej jakość – czy nie ma luźnych kamieni i pęknięć, czy zaprawa jest wystarczająco głęboka i czy wszystkie powierzchnie są równe, tak aby po ułożeniu nie było szczelin między kostkami. Układaniem kostki zajmuje się ta firma PTB Borkowski, która posiada wieloletnie doświadczenie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =