Jakie alkohole są najczęściej kupowane?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alkohole kupowane dla siebie

Polacy lubią spożywać alkohol. Co ciekawe jednak, jak pokazują badania statystyczne, przeciętny Polak inny alkohol wybiera dla siebie, a inny wręcza jako prezent. Wśród alkoholu kupowanego dla siebie dominuje piwo. Statystyczny Polak wypija go rocznie blisko sto litrów. Popularność piwa wynika przede wszystkim z jego przystępnej ceny. W ostatnich latach spada sprzedaż piw koncernowych, a rośnie sprzedaż piw warzonych tradycyjnymi metodami przez lokalne browary.

Drugim na liście alkoholem kupowanym dla siebie jest wino. To alkohol, który coraz częściej gości w polskich domach. Jest szczególnie chętnie wybierany przez panie. Trzecim najchętniej wybieranym alkoholem jest wódka biała. Zgodnie z polską tradycją jest ona konsumowana podczas wszelkiego rodzaju imprez rodzinnych oraz innych uroczystości.

Koneserzy napojów wysokoprocentowych coraz chętniej sięgają również po alkohole świata, takie jak whisky, gin, czy tequila.

Alkohole na prezent

Alkohol przez wielu Polaków jest chętnie wybierany jako prezent lub wręczany jako upominek w ramach podziękowań. Według badań statystycznych Polacy najczęściej wręczają butelkę dobrego wina lub markowe whisky. W związku z tym, że większość Polaków nie zna się zbyt dobrze na alkoholach, kryterium decydującym o zakupie jest cena oraz wygląd zewnętrzny butelki.

Duża popularność markowych trunków sprawiła, że w wielu miejscowościach zaczęły pojawiać się sklepy oferujące sprzedaż tego rodzaju produktów. Sklep z whisky może zaproponować zarówno tańsze alkohole, jak i te z najwyższej półki przeznaczone dla koneserów i znakomicie pasujące na prezent. Polacy wybierający jako prezent białą wódkę zazwyczaj sięgają po produkty premium dostępne w większych butelkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szukamy fotela do salonu
Szukamy fotela do salonu
Umeblowanie pokoju to wyzwanie Zwłaszcza jeżeli robi się to samodzielnie. Potrzebne są do tego kreatywność oraz zmysł, tak by wszystkie […]
Sprzedaż samochodu – sposoby
Sprzedaż samochodu – sposoby
Sprzedaż samochodu to jedna z tych czynności, która wymaga rozwagi i zaplanowania. Odpowiedni wybór metody sprzedaży może pomóc w korzystnej […]
Jakimi sposobami można nauczyć się szyć?
Jakimi sposobami można nauczyć się szyć?
Krawiectwo to dziedzina niezwykle ważna dla gospodarki. To dzięki osobom potrafiącym szyć każdy może chodzić w dobrej jakości ubraniach, zrobionych […]