Jak uzyskać certyfikat ISO 27001?

ISO 27001 jest standardem zarządzania bezpieczeństwem informacji. Jest to norma, która została opracowana w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony danych przed ich utratą lub naruszeniem poufności. Wymaga ona przyjęcia procedur zarządzania bezpieczeństwem informacji, które powinny być wdrażane w każdym organizmie. Nie istnieje co do tego wątpliwości, że organizacja musi spełniać tę normę, jeśli chce być na rynku i cieszyć się dużym popytem.

Certyfikat ISO 27001 – jak  zdobyć?

Certyfikat ISO 27001 to jedno z najbardziej rozpoznawalnych oznaczeń w branży IT i jest niezbędny do dalszego rozwoju firmy. Warto wiedzieć, że certyfikacja to proces kontroli procesów i procedur IT przez audytora (prowadzącego firmę do certyfikacji) zgodnie z normami ISO 27001. Dzięki temu można być pewnym, że wszystkie procedury są poprawne i chronią dane przed utratą lub zagrożeniem. Jak to zrobić?

Certyfikację iso 27001 można zdobyć poprzez  przeprowadzenie audytu zewnętrznego przez firmę zewnętrzną. Trzeba pamiętać, że nie każda firma audytorska posiada doświadczenie w przeprowadzaniu takich audytów i nie każdy ekspert może sprostać tym wyzwaniom.

Jakie kroki należy podjąć, aby otrzymać certyfikat ISO 27001?

Kluczowym czynnikiem jest przejrzyste zarządzanie. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć osoby odpowiedzialne za zarządzanie systemem bezpieczeństwa informacji (SIS). Następnie wyznaczono również jego uprawnione osoby do kontroli dostępu do informacji oraz dostępu do infrastruktury informatycznej. Następnie powinno się przygotować procedury dla każdego obszaru organizacyjnego i wdrożyć je w życie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =