Funkcjonalny ogród – jak go zaaranżować?

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Poza eleganckim wyglądem, warto zadbać także o jego funkcjonalność. Na starcie warto zadać sobie pytanie – czy zależy nam na tym, aby był praktyczny i przyjemnie spędzało się w nim czas, czy ma być tylko niczym eksponat muzealny? Jak rozwiązać tę kwestię? Przyjrzyjmy się temu, jak najlepiej go zaaranżować.

Wydzielmy strefy

Aranżację ogrodu, rozpocznijmy od podzielenia jego przestrzeni na strefy – dekoracyjną oraz relaksu. Możemy je oddzielić od siebie za pomocą palisad, lub obrzeży ogrodowych. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania, ochronimy rośliny przed uszkodzeniem ich przez zwierzęta. Zamontowanie palisad oraz obrzeży jest łatwe, dlatego możemy wykonać to samodzielnie. Wybierając ich kolor, zwróćmy uwagę na to, aby pasowały do stylu, w jakim zaaranżowany jest dom.

Wybierzmy odpowiednie meble, rośliny oraz oświetlenie

W każdym ogrodzie niezbędne są rośliny, meble, jak i oczywiście odpowiednie oświetlenie. Po dobraniu roślin możemy skomponować z nich rabaty kwiatowe, które dodadzą uroku przestrzeni wokół domu. Decydując się na meble do ogrodu, zwróćmy uwagę na to, aby były wykonane precyzyjnie z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych – opadów deszczu, śniegu, gradu czy też promieniowania słonecznego. Co ciekawe nie muszą być one drogie. W dobrych sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można trafić na tanie meble ogrodowe, które są wykonane ze świetnych materiałów, a także  zachowaniem najwyższej jakości. Znaczenie ma także oświetlenie ogrodu, ponieważ dzięki niemu można przebywać dłużej w ogrodzie. Warto zamontować je wzdłuż ścieżek oraz w pobliżu strefy odpoczynku.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =