Dom w stylu prowansalskim. O czym należy pamiętać przy wystroju?

Wystroje wnętrza oparte na stylu prowansalskim to coraz popularniejszy trend, który szturmem podbija serca Polaków. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas urządzenia domu w ten sposób.

Prowansja to region we wschodniej Francji, który charakteryzuje się sielskim klimatem wsi. Tamtejsze wnętrza z czasem zaczęły inspirować coraz większą liczbę turystów, którzy zapragnęli przenieść ten specyficzny klimat wiejskich chat do swoich własnych domów. W ten sposób styl zwany prowansalskim zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Można urządzić w nim cały dom, lub skupić się na detalach. O tym jak ważne jest zachowanie stylu konkretnych mebli przeczytać można na przykład tutaj: https://meble-prowansalskie.pl/wybieramy-stylowe-biurko/.

O czym pamiętać przy projektowaniu prowansalskiego domu?

Obecny styl prowansalski nie jest dokładnym odwzorowaniem wchodniofrancuskich chat, a raczej ich wyidealizowaną wersją. Może jednak charakteryzować się wyjątkowym klimatem. Podczas urządzania powinniśmy pamiętać o takich kwestiach jak zachowanie naturalnych materiałów, oraz jakość kupowanych mebli i dodatków. Liczą się także detale – wystarczy jeden mebel stworzony specjalnie w danym stylu, aby zupełnie odmienić charakter pomieszczenia. Doskonałym pomysłem mogą okazać się piękne kredensy prowansalskie. Z pozoru jest to tylko niewielki detal, który może jednak w bardzo konkretny sposób zmienić klimat całego wnętrza i dodać mu iście prowansalskiego charakteru. Pamiętajmy o tym, aby zachować konsekwencję i umiar, a rezultaty mogę okazać się naprawdę imponujące. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 10 =