Czego zimą nie może zabraknąć w szafie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O ile w cieplejsze pory roku szczególną uwagę przy ubiorze zwraca się na wygląd oraz wygodę, to w mroźnych miesiącach kluczowa okazuje się funkcjonalność i ochrona przed zimnem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przy okazji zadbać o styl. Jakie elementy ubioru okażą się nieodzowne na zimę?

Przede wszystkim zabezpieczenie przed trudnymi warunkami

Nasza garderoba na zimę powinno osłaniać przed chłodem, a przy tym nie ograniczać zanadto naszych ruchów i chłonąć wilgoć, bowiem ubrani w wiele warstw znacznie się pocimy. Dlatego szczególnie istotny będzie odpowiedni płaszcz lub kurtka, która nie pozwoli nam tracić ciepła naszego ciała. Dobrze byłoby, gdyby w naszej szafie znalazł się zatem elegancki płaszcz, w którym możemy wyjść na spotkanie, lecz także gruba kurtka, która uratuje nas w najmroźniejsze dni.

Na wypadek szczególnych mrozów warto mieć także w zanadrzu swetry, które stworzą dodatkową warstwę izolacji ciepła. Podstawowym elementem są także ciepłe buty, najlepiej wodoodporne. W szafach wielu pań nie zabraknie na pewno zarówno ciepłych, jak i dobrze wyglądających par skórzanych kozaków.

Dodatki na zimę

W naszej garderobie należy wyznaczyć miejsce na dodatki, które będą chroniły szczególnie newralgiczne części ciała jak dłonie, szyję czy głowę. Czapki na zimę to niemal kluczowy element ubioru w te miesiące, bowiem narażenie odsłoniętej głowy na wiatr i silne mrozy może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Zimowe czapki męskie mogą też przyjmować bardziej eleganckie formy, jak ocieplane kapelusze, choć popularne są też tradycyjne uszanki. Zimą nie możemy też zapomnieć o rękawiczkach, a także szalikach. Te ostatnie mogą przy okazji stanowić bardzo stylowy dodatek zimowego stroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Idealne miejsca na wakacje z rodziną
Idealne miejsca na wakacje z rodziną
Kiedy zaczynamy planować wakacje z rodziną, to na samym początku stawiamy sobie pytanie, gdzie pojechać, aby zadowolić wszystkich i przy […]
Psycholodzy i psychiatrzy online – sposób w pomaganiu pacjentom
Psycholodzy i psychiatrzy online – sposób w pomaganiu pacjentom
Dla osób cierpiących na poważne problemy psychiczne jedynym skutecznym ratunkiem jest tak naprawdę skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychologa albo psychiatry. […]
Podłoga – na co zwrócić uwagę przy jej wykończeniu?
Podłoga – na co zwrócić uwagę przy jej wykończeniu?
Wykończenie podłogi jest jednym z najważniejszych etapów podczas jej tworzenia. Tylko dzięki właściwemu wykończeniu podłoga nabierze ponadczasowego charakteru, a także […]