Czego zimą nie może zabraknąć w szafie?

O ile w cieplejsze pory roku szczególną uwagę przy ubiorze zwraca się na wygląd oraz wygodę, to w mroźnych miesiącach kluczowa okazuje się funkcjonalność i ochrona przed zimnem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przy okazji zadbać o styl. Jakie elementy ubioru okażą się nieodzowne na zimę?

Przede wszystkim zabezpieczenie przed trudnymi warunkami

Nasza garderoba na zimę powinno osłaniać przed chłodem, a przy tym nie ograniczać zanadto naszych ruchów i chłonąć wilgoć, bowiem ubrani w wiele warstw znacznie się pocimy. Dlatego szczególnie istotny będzie odpowiedni płaszcz lub kurtka, która nie pozwoli nam tracić ciepła naszego ciała. Dobrze byłoby, gdyby w naszej szafie znalazł się zatem elegancki płaszcz, w którym możemy wyjść na spotkanie, lecz także gruba kurtka, która uratuje nas w najmroźniejsze dni.

Na wypadek szczególnych mrozów warto mieć także w zanadrzu swetry, które stworzą dodatkową warstwę izolacji ciepła. Podstawowym elementem są także ciepłe buty, najlepiej wodoodporne. W szafach wielu pań nie zabraknie na pewno zarówno ciepłych, jak i dobrze wyglądających par skórzanych kozaków.

Dodatki na zimę

W naszej garderobie należy wyznaczyć miejsce na dodatki, które będą chroniły szczególnie newralgiczne części ciała jak dłonie, szyję czy głowę. Czapki na zimę to niemal kluczowy element ubioru w te miesiące, bowiem narażenie odsłoniętej głowy na wiatr i silne mrozy może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Zimowe czapki męskie mogą też przyjmować bardziej eleganckie formy, jak ocieplane kapelusze, choć popularne są też tradycyjne uszanki. Zimą nie możemy też zapomnieć o rękawiczkach, a także szalikach. Te ostatnie mogą przy okazji stanowić bardzo stylowy dodatek zimowego stroju.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − sześć =