Proste sposoby na dekorację dużego balkonu

Duży balkon to miejsce, którego zazdroszczą sąsiedzi. W zupełności może on pełnić funkcję ogrodu i przestrzeni do odpoczynku. Jedyne, o co trzeba zadbać to odpowiedni wystrój. Które elementy wystroju balkonu wpłyną na jego estetykę i jednocześnie okażą się najbardziej praktyczne?

Jakie meble będą najlepsze do dużego balkonu?

Meble balkonowe powinny być nie tylko wygodne i estetyczne, ale także funkcjonalne. Szczególną uwagę podczas zakupu, należy zwrócić na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Musi być on przeznaczony do użytku zewnętrznego. Takie meble są zwykle odporne na wodę, promienie słoneczne oraz wysoka i niską temperaturę. Najmodniejsze i najtrwalsze są meble rattanowe. Idealnie wpasowują się w naturalne stylizacje, w jakich zwykle urządzane są balkony. Ich zaletą jest szeroki wybór kolorystyczny. W roli uzupełnienia i dekoracji najlepiej sprawdzą się dowolnego koloru poduszki i pokrycia siedzisk.

Innym rozwiązaniem są meble wykonane z drewna. Z uwagi na swą posturę, komplet takich mebli odnajdzie swoje miejsce tylko na wyjątkowo dużym balkonie. Drewniane meble nie wymagają dodatkowych dekoracji. Same w sobie pełnią funkcje ozdoby. Jedyne, czego im potrzeba to otoczenie zielenią. Meble balkonowe to nie tylko fotele, krzesła i stoły. To także parasole, fotele wiszące oraz huśtawki. Na tego typu wyposażenie mogą sobie pozwolić tylko właściciele największych balkonów i tarasów. Jeśli obawiamy się, że zbyt duża ilość sprzętów, zagraci balkon, spróbujmy zastąpić krzesła lub stół huśtawką.

Rośliny sprzyjają wypoczynkowi

Roślinność jest niezbędnym elementem wystroju każdego balkonu. W przypadku dużej jego powierzchni wszystkie krzewy, kwiaty oraz trawy powinny mieć większe rozmiary. Takie rozwiązanie przyczyni się nie tylko do zacienienia balkonu, ale także nada mu niepowtarzalny klimat. Warunkiem udanej roślinnej aranżacji jest zakup jednakowych pojemników, w których będą one zasadzone. Idealnym rozwiązaniem są donice z technorattanu. Stylizacja powinna być utrzymana w jednakowej kolorystyce oraz wzornictwie.

Rozmieszczając donice z roślinami, należy pamiętać o zasadzie coraz niższych rzędów. Takie ustawienie sprawi, że pozbędziemy się prześwitów, a przestrzeń wyda się całkowicie wypełniona zielenią. Donice z technorattanu dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. W przypadku dużego balkonu warto użyć tylko największych, a mniejsze rośliny wsadzać do donic podłużnych, a nie pojedynczych. Tylko w ten sposób nie zginą one na dużej powierzchni balkonowej.

Balkonowy azyl

Balkon jest częścią mieszkania. Niestety, z uwagi na brak ścian, nie zapewnia prywatności. W przypadku dużej przestrzeni balkonowej odizolowanie się od otoczenia będzie nieco trudniejsze. Pierwszą rzeczą, której należy dokonać jest zasłonięcie balustrady. W roli osłony najlepiej sprawdzą się przystosowane tego maty balkonowe.

Drugą możliwością, którą można w tym celu wykorzystać, jest wysoka roślinność np. thuje. Odrobinę prywatności dają także wspomniane parasole. Odpowiednie osłonięcie balkonu, daje nie tylko tak potrzebną każdemu prywatność. Zarówno maty balkonowe, jak i parasole pełnią także funkcję ochronną przed wiatrem, słońcem i deszczem. W przypadku tych przedmiotów liczy się także ich kolor oraz wzór. Powinny współgrać z charakterem mebli, wówczas poprawia wygląd balkonu.  

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 11 =