Jak wybrać odpowiednie regały do magazynu?

Magazyn to miejsce, które przede wszystkim musi uporać się z kwestią sprawnego i wygodnego przechowywania towarów. Każdy magazyn powinien być przede wszystkim funkcjonalny i ergonomiczny. Kluczowy w tym względzie może okazać się odpowiedni wybór regałów, które są najważniejszym elementem jego wyposażenia. Właściwie dobrane regały magazynowe pozwolą nam dobrze przechowywać i sprawnie korzystać z magazynu. Jak jednak dobrze wybrać regały magazynowe?

Wybieramy regały do magazynu

Podstawowymi kryteriami i aspektami, którymi powinniśmy się kierować i na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze, są przede wszystkim rodzaj i specyfika składowanego na nich w przyszłości produktu oraz jego waga. Należy także uwzględnić m.in. wielkość magazynu, a także sposób magazynowania, czyli w jaki sposób towary będą przechowywane. Trzeba również wziąć pod uwagę wymiary samych półek, ich maksymalne obciążenie, ilość, a także możliwość regulacji wysokości półek, która może okazać się bardzo pomocna i przydatna. Najpopularniejsze i najbardziej praktyczne są regały półkowe metalowe. Najczęściej spotyka się regały metalowe o 6 półkach. Powinny posiadać możliwie jak najbardziej uniwersalne wymiary. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest dobrać do nich pojemniki magazynowania różnego typu elementów. Poza tym warto zadbać o odpowiednie usadowienie regałów, a w razie potrzeby wybrać te z możliwością przykręcenia do ściany. Dzięki temu będą stabilne i nic nie będzie w stanie zagrozić znajdującym się na nich towarom.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 9 =