Jak usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego to skuteczny sposób na korektę lub zniwelowanie wcześniejszego zabiegu. Często zdarza się, że klientka nie tak sobie wyobrażała efekt makijażu permanentnego lub po prostu został on wykonany nieprofesjonalnie, pozostawiając krzywe brwi, fioletowe usta czy czarny kontur. W takich przypadkach trudno przecenić usługę laserowego usuwania makijażu, która w stosunkowo krótkim czasie przywróci właściwy koloryt twarzy i jej proporcje.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Zabieg laserem jest stosunkowo skuteczny, ale wymaga czasu. Wykonuje się go co kilka tygodni. Odstępy zwykle wynoszą ok. 1,5 miesiąca. W zależności od zajętej powierzchni wydłuża się czas pełnej realizacji zabiegu. Przewidywany skutek i czas usunięcia makijażu zależy od wielu czynników: kondycji skóry, wykorzystanych barwników, techniki wykonania, głębokości ingerencji i jakości lasera.

Przebieg zabiegu

Makijaż permanentny szkolenia to podstawowy warunek dobrze przeprowadzonego zabiegu. Ogromne znaczenie mają też cechy urządzenia. Laser bowiem ma za zadanie podgrzanie barwnika wprowadzonego pod skórę i rozbicie komórek, w których znajduje się barwnik. Rozbijany laserem pigment zostaje pochłonięty przez makrofagi, a jego resztki przemieszczają się na powierzchnię skóry. Kilkukrotne sesje zabiegów powinny doprowadzić do oczekiwanych efektów. Powierzchnia skóry poddana zabiegowi staje się biała, następnie czerwienieje, pojawia się również obrzęk znikający po 2-3 dniach. Należy też pamiętać, że pełne usunięcie makijażu może okazać się niemożliwe.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 13 =