Zalety ocieplania domu za pomocą pianki poliuretanowej

Wiele osób, chcąc obniżyć koszty ogrzewania swojego domu, decyduje się na ocieplenie jego ścian za pomocą pianki poliuretanowej. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jakie ma zalety w stosunku do innych metod termoizolacji budynków? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Pianka poliuretanowa – alternatywa dla wełny mineralnej oraz styropianu

Przez ściany tracony jest duży procent wytwarzanego w domu ciepła. Nie dziwi zatem fakt, iż wiele osób decyduje się na zainwestowanie w termoizolację swojego budynku. Jednym z jej rodzajów jest ocieplanie domu pianką poliuretanową. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Po pierwsze, jest to jedna z najszybszych metod tworzenia izolacji. Po drugie, pianka doskonale wypełnia nawet najmniejsze szczeliny i zagłębienia, co zapobiega powstawaniu przerw w powłoce chroniącej ściany przed stratami ciepła. Po trzecie, poliuretan zapewnia dodatkową izolację akustyczną, nie wchodzi w interakcję z innymi materiałami budowlanymi i może być stosowany w bardzo szerokim zakresie temperatur. Po czwarte, pianka, w odróżnieniu od styropianu charakteryzuje się paroprzepuszczalnością – zapobiega to gromadzeniu się wilgoci, a tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju szkodliwej dla zdrowia pleśni.

Osobnym zagadnieniem jest cena wykonania termoizolacji budynku. W głównej mierze zależy ona bowiem od zastosowanego materiału. Z przykładową ofertą firmy zajmującej się ocieplaniem budynków za pomocą pianki poliuretanowej można zapoznać się na stronie internetowej https://cels.pl/ocieplanie-piana/ocieplanie-pianka-cennik/.  

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =