Na podstawie jakich cech dokonuje się oceny jakości wina?

Stojąc przed dylematem wyboru wina, wiele osób ma poważny problem, ponieważ nie ma pojęcia, jakimi cechami się kierować. Na co zwrócić uwagę, a jakie informacje zignorować? Większość osób zwraca uwagę na opisy na butelkach. To część rozwiązania, w jaki sposób dokonać oceny jego jakości. Poniżej powstała lista pomysłów- zarówno na podstawie możliwości wizualnych, jak i kluczowych informacji. Sprzedając wino sklep internetowy, który nas interesuje, powinien wskazać najważniejsze dane o nim. 

Sprawdź, zanim kupisz

Prawdziwi koneserzy wina sprawdzają jego cechy wizualne przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Badanie wzrokiem pozwala ocenić wygląd wina, należy wtedy wziąć pod uwagę: kolor, połyskliwość, przejrzystość, gęstość, płynność oraz teksturę. Jeśli nie można tego ocenić, warto kierować się informacjami podanymi na etykiecie przez producenta. Jedną z nich jest miejsce rozlewania wina, a także zawartość procentowa alkoholu. Im większa, tym lepiej. Ze słabych jakościowo winogron wytwarzane są mniej procentowe wina. Słabsza jakość winogron to również mniej atrakcyjne aromaty. Warto także zwrócić uwagę na wygląd butelki. Im głębsze jej denko, tym wino może okazać się lepsze. Grubsze denko to również bardziej masywne ścianki, co lepiej zabezpiecza zawartość butelki przed światłem i temperaturą. Wiele osób zastanawia się również nad wyborem zakręcanej lub korkowanej butelki. Jej zamknięcie nie ma jednak w istocie większego znaczenia. Z tym wyjątkiem, że korek zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzy =