Jak stworzyć łazienkę w stylowym, modnym wydaniu?

Aranżacja łazienki jest nie lada wyzwaniem. Stworzenie wyjątkowego, stylowego wnętrza wymaga wielu przygotowań i dokładnego przemyślenia doboru konkretnych elementów. Najczarniejszym scenariuszem jest ten, w którym dowiadujemy się o nietrafności naszych decyzji w momencie zamontowania sanitariatów i złożenia mebli. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na proste i schematyczne rozwiązania, niektórzy w celu zaplanowania przestrzeni i doboru stylistyki zatrudniają też profesjonalnych projektantów. Nie jest to konieczne, jeśli tylko będziemy trzymać się kilku podstawowych zasad, możemy z powodzeniem samodzielnie stworzyć prawdziwie unikalną i nietuzinkową łazienkę. 

Od czego najlepiej zacząć?

Projektowanie naszego wnętrza musimy zacząć od uwzględnienia ograniczeń konstrukcyjnych pomieszczenia, takich jak rozmieszczenie wody czy brak bądź obecność okien. Pierwszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć, jest dobór płytek ściennych i koloru ścian. Na stronach takich jak https://domus-sklep.pl/6-plytki-lazienkowe znajdziemy liczne kolekcje płytek w różnych stylach. Na pewno ciekawym pomysłem na aranżację będzie położenie glazury w motywach geometrycznych i dobranie do niej minimalistycznego wyposażenia, jak na przykład niewielka umywalka nablatowa. Możemy też pójść w kierunku rozwiązań w stylu vintage i stworzyć sobie piękną łazienkę rodem z lat 20 XX. wieku. Pamiętajmy też o doborze pasującego do całości kranu i baterii prysznicowej. To właśnie w takich detalach kryje się cała sztuka. W kwestii doboru kolorów nie celujmy w te mocno przesycone. Barwne płytki świetnie stonuje też po prostu biel.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =