Jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne?

Przygotowania do ślubu obejmują zaprojektowanie i wysłanie zaproszeń dla gości. Młode Pary decydują się zwykle na skorzystanie w tym obszarze z pomocy kreatywnych zleceniobiorców. Dla osób projektujących zaproszenia ślubne Kraków jest miejscem pełnym zleceń. Warto wiedzieć, co powinno znaleźć się na kartkach wysyłanych gościom – nawet, gdy nie są one projektowane samodzielnie.

Elementy znajdujące się w każdym zaproszeniu

Szata graficzna zaproszenia ślubnego może odpowiadać motywowi przewodniemu wesela, lub być zupełnie przypadkowym projektem, który spodobał się Młodej Parze. W każdym z przypadków na pierwszej stronie kartki wysyłanej gościom znajdują się zwykle imiona Nowożeńców. Wewnątrz zaproszenia powinny znaleźć się termin oraz miejsce zaślubin i wesela, a także informacja o sposobie potwierdzenia przybycia. Zwykle Młode Pary decydują się na podanie swoich numerów telefonów oraz daty, do której należy potwierdzić swoją obecność na ślubie. Nie można zapomnieć także o umieszczeniu nazwisk zapraszanych osób.

Kreatywne pomysły stosowane w zaproszeniach

Coraz częściej elementem zaproszeń są także wierszyki weselne, pomagające przekazać gościom informację na temat oczekiwanych przez Parę Młodą prezentów. Zabawne, krótkie teksty mówią zwykle o tym, co Nowożeńcy woleliby dostać od zaproszonych gości zamiast kwiatów, bądź innych, niepraktycznych w ich mniemaniu podarunków. W zaproszeniach można także zawrzeć informację o usługach obiektów weselnych, z których skorzystać mogą goście – najczęściej dotyczy to miejsc noclegowych oferowanych weselnikom w specjalnych cenach.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

2 komentarze do “Jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne?

 • 4 czerwca 2021 o 10:15
  Permalink

  Zaproszenia ślubne to trudne temat szczególnie kiedy narzeczeni mają na nie zupełnie inne wizje. U nas też było dużo rozbieżności, każde z nas widziało ten projekt zupełnie inaczej. Wypracowaliśmy jednak kompromis w postaci takiego zaproszenia ślubnego. Co sądzicie? 🙂

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2021 o 10:17
  Permalink

  Zaproszenia ślubne to trudna decyzja, szczególnie kiedy narzeczeni maja na nie zupełnie inne wizje. W naszym przypadku kompromis wygląda tak . Co sądzicie? 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + siedemnaście =