Jak pomóc znaleźć pracę osobie z Ukrainy?

Być może w kręgu twoich znajomych znajdują się osoby pochodzące z Ukrainy, które obecnie próbują ułożyć sobie życie w Polsce. W tym celu z całą pewnością potrzebują stałej pracy, która pozwoli im się usamodzielnić. Jeśli chcesz pomóc im ją znaleźć, mamy dla ciebie kilka porad.

Znajomi pomogą znajomym

Często jest tak, że w naszym otoczeniu są osoby mogące zaoferować pracę lub też zdolne do przekazania informacji dalej. Jeśli więc będziesz wiedział, że osoba z Ukrainy posiada konkretne wiadomości, umiejętności i doświadczenie, po prostu opowiedz o tym tylu polskim znajomym, ilu tylko możesz. Zazwyczaj jest to najszybszy sposób na znalezienie dla kogoś zatrudniani, ponieważ stanowi od razu formę rekomendacji.

Jednocześnie taki sposób sprawi, że gdy potencjalny przyszły pracodawca usłyszy o pracowniku z Ukrainy, nie będzie myślał o nim jak o kolejnej, anonimowej osobie, tylko jak o kimś znanym, kto ma już jakieś kontakty wyrobione w Polsce. Z całą pewnością ułatwi mu to podjęcie pozytywnej decyzji.

Skieruj się do portali dedykowanych dla osób z Ukrainy

Jeśli pierwsza metoda zawodzi, zawsze możesz też spróbować poszukać pracy dla Ukraińców na specjalnie dedykowanych w tym celu portalach, takich jak znajdujący się pod linkiem: http://www.laxowork.pl/znajdz-oferte-pracy/. Zamieszczone tam oferty ułatwią ci odszukanie właściwego stanowiska, zgodnego z kwalifikacjami osoby znajomej, a co więcej często pozwolą jej rozpocząć pracę od zaraz, nie tylko w twoim mieście i okolicy, ale nawet w dalszych regionach naszego kraju, o ile się na to zdecyduje.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =