Działanie papierosa elektronicznego

Od kilkunastu lat sporą popularnością w naszym kraju cieszą się papierosy elektroniczne. Wynika to z faktu, że okazują się niezwykle pomocne w procesie rzucania palenia, a dodatkowo są znacznie mniej szkodliwe dla zdrowia aniżeli papierosy tradycyjne. Zazwyczaj po tego typu produkty sięgają osoby młode oraz dorosłe do 45 roku życia. Standardowy model składa się z kilku istotnych elementów – ustnika, obudowy, wkładu na tzw. liquid (czyli płyn z nikotyną) oraz baterii zasilającej całą konstrukcję. 

Banalnie prosty mechanizm

Zasada działania każdego papierosa elektronicznego jest niezbyt skomplikowana i opiera się na inhalacji. Najpierw wprowadzony do wkładu wewnętrznego liquid zostaje podgrzany do odpowiedniej temperatury (przeważnie około 200 stopni Celsjusza), a następnie użytkownik sprzętu wdycha go w formie aerozolu za pomocą ustnika. Ów aerozol zawiera nikotynę o stężeniu znacznie niższym niż w przypadku zwykłego papierosa, a przy okazji posiada atrakcyjny aromat, który uprzyjemnia proces palenia.

Na rynku są dostępne liquidy o zapachu m.in. malinowym, jabłkowym, mango, melonowym, czekoladowym, herbacianym, kawowym, jogurtowym, karmelowym, a nawet coca coli. Znajdziemy je choćby na https://liquider.eu/7-liquidy. Mniej szkodliwy wpływ omawianych urządzeń na zdrowie wynika głównie z faktu, że nie dochodzi tutaj to spalania tytoniu, a jedynie do jego podgrzania. W ten sposób poziom emisji tlenku węgla i węglowodorów smolistych jest niemal zerowy, co przekłada się na minimalne ryzyko zachorowania na raka płuc czy inne poważne choroby układu oddechowego.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 1 =