Nasze domy w okresie późno jesiennym i zimowym wymagają regularnego ogrzewania. Istnieje na to kilka skutecznych sposobów, a jednym z nich jest korzystanie ze specjalnych urządzeń zwanych klimakonwektorami. Są to produkty łączące w sobie zarówno cechy tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, jak i klimatyzatorów. Coraz więcej ludzi decyduje się na ich zamontowanie w mieszkaniu, dlatego warto napisać kilka słów na temat specyfiki ich funkcjonowania.
Klimakonwektor kasetonowy to specjalne urządzenie z wbudowanym wymiennikiem ciepła i wentylatorami, których zadaniem jest wymuszanie cyrkulacji powietrza. Ponadto we wnętrzu tego sprzętu znajduje się nowoczesny system automatyki odpowiadającej za właściwą pracę poszczególnych elementów.
To wszystko powoduje, że można za jego pomocą efektywnie czuwać nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, a także znacznie ograniczyć straty energii (licznik energii elektrycznej u większości użytkowników już po miesiącu wskazuje znacznie niższą wartość).
Aby klimakonwektor działał poprawnie zimową porą, należy dostarczyć mu wodę podgrzaną w kotle ciepłowniczym. Latem natomiast trzeba stosować wodę schłodzoną w specjalnym agregacie chłodniczym. Wentylatory zamontowane w tym urządzeniu wymuszają ruch powietrza, ogrzewając tym samym lub chłodząc pomieszczenie – w zależności od pory roku i naszych aktualnych oczekiwań.
Warto podkreślić, że otrzymane w ten sposób powietrze jest czyste i precyzyjnie przefiltrowane, dzięki czemu sprzyja alergikom i ludziom o dużej podatności na choroby związane z układem oddechowym.