Materiały przyjazne noworodkom – na co zwrócić szczególną uwagę?

Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także stosowania bezpiecznych materiałów. Ubranka muszą być przede wszystkim komfortowe i wygodne, aby nie krępowały ruchów malucha. Zastanawiając się nad wyborem konkretnych ubranek oraz innych elementów wyprawki, warto dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranka dziecięce?

Wszystkie produkty dziecięce powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Są one delikatne i przyjazne dla skóry, dzięki czemu nie podrażniają jej. Wynika to z faktu, że podczas wytwarzania takich materiałów nie używa się sztucznych barwników. Naturalne tkaniny charakteryzują się także tym, że są bardzo miękkie, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji ubranek, pościeli oraz innych przedmiotów, z którymi dziecko ma bezpośredni kontakt jest bawełna. Doskonale sprawdza się także w przypadku alergików. Len jest materiałem, z którego wytwarza się przede wszystkim produkty letnie, ponieważ przepuszcza on powietrze, dzięki czemu dziecko nie poci się. W sezonie zimowym niezastąpiona jest wełna, która jest materiałem bardzo ciepłym. I tak – coraz większą popularnością cieszą się śpiworki bambusowe, które umieszczone w łóżeczku lub wózku zapewniają komfortowy sen. Są one wykonane z surowców najwyższej jakości. Sprawdzają się także w ciepłe dni, ponieważ materiał ten chłodzi skórę dziecka. Dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 11 =