Za pomocą jakich metod dokonuje się obróbki metali?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych metod stosowanych do obróbki metali. Główne kategorie obróbki metali to:

Frezowanie 

Forma obróbki, która wykorzystuje frezy obrotowe do usuwania materiału z obrabianego przedmiotu (który jest zwykle zamontowany na frezarce). Frezowanie może być również wykonywane ręcznie za pomocą koła ściernego, w takim przypadku czasami używa się terminu „docieranie”.

Toczenie

Forma obróbki skrawaniem wykorzystująca zasadę ruchu obrotowego do wycinania powierzchni cylindrycznych i cech w powierzchni przedmiotu obrabianego.

Szlifowanie 

Proces, w którym kawałek szorstkiego diamentu lub innego twardego materiału jest pocierany o inny kawałek metalu, aż stanie się gładki i okrągły. Szlifowanie jest powszechnie stosowane do tworzenia płaskich powierzchni na wałach, kołach zębatych i innych częściach poprzez usuwanie nadmiaru materiału (zwanego również zapasem).

Przeciąganie 

Forma frezowania, w której przeciągacze są używane do wycinania okrągłych otworów o określonych średnicach i głębokościach w obrabianych przedmiotach.

EDM (obróbka elektroerozyjna) 

Ten rodzaj obróbki wykorzystuje energię elektryczną do cięcia metalu bez użycia jakiegokolwiek rodzaju materiału ściernego, jak w przypadku kół lub młynów. Elektroda jest opuszczana do metalu, aż wejdzie w kontakt z obwodem elektrycznym wewnątrz części, który tworzy łuk między nimi, co generuje wyładowanie elektryczne (iskrę).

Chcąc skorzystać z profesjonalnej obróbki metalu, można z powodzeniem skontaktować się z fachowcami, specjalizującymi się w tym zakresie, takimi jak m.in. https://kamyk-cnc.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest klimakonwektor?
Co jest klimakonwektor?
Nasze domy w okresie późno jesiennym i zimowym wymagają regularnego ogrzewania. Istnieje na to kilka skutecznych sposobów, a jednym z […]
Kropidło do wody święconej – drewniane czy metalowe?
Kropidło do wody święconej – drewniane czy metalowe?
Jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych przyrządów liturgicznych jest kropidło. Występuje ono w formie miotełki z pęczkiem włosia, a […]
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Wielu nastolatków pragnie posiadać własny rower, ponieważ umożliwia on aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy wyborze konkretnego jednośladu […]