Meble do małego mieszkania – co warto kupić?

W urządzaniu małego mieszkania najważniejszy jest umiar. Ograniczoną powierzchnię łatwo bowiem zagracić, a wówczas stanie się nieergonomiczna i przytłaczająca. Zamiast dużego stołu z krzesłami, wystarczy barek czy wyspa, przy których bardzo dobrze będą się komponowały hokery kuchenne. W ten sposób łączy się funkcję jadalni oraz miejsca przyrządzania posiłków.

Mebla dopasowane do małego mieszkania

Najlepiej sprawdzają się tu meble o lekkiej konstrukcji. Nie bez powodu właściciele małych mieszkań najczęściej wybierają surowy minimalizm oraz prosty w formie styl industrialny. Obie propozycje skłaniają do zachowania sporej ilości wolnej przestrzeni. Ważna jest jednak nie tylko liczba posiadanych mebli, ale również ich charakter. W małym salonie czy przedpokoju duże puchowe fotele czy kanapy zwyczajnie się nie sprawdzają. Jeżeli nie chce się przytłoczyć pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na krzesła loftowe, ewentualnie większe sofy. To samo dotyczy małej sypialni, w której lepiej będzie się prezentowało lżejsze w odbiorze łóżko kute niż model kontynentalny.

Aranżowanie małego mieszkania jest sztuką kompromisu. Na szczęście producenci mebli oferują swoim klientom mnóstwo wielofunkcyjnych mebli, dzięki którym nawet w ograniczonej przestrzeni uda się stworzyć funkcjonalne mieszkanie. Podsuwane tutaj rozwiązania mogą być też przydatne w urządzaniu tak zwanych mikro domków, które zdaniem ekspertów będą zyskiwały na znaczeniu. Głównie za sprawą ograniczonych kosztów budowy oraz możliwości pominięcia wielu formalności.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 7 =