Higiena pracy i bezpieczeństwo pracowników – jakie akcesoria mogą w tym pomóc?

W poszukiwaniu sprawdzonych urządzeń i akcesoriów wspomagających bezpieczeństwo pracy osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, warto zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie tych produktów do charakteru pracy.

BHP w zakładzie pracy stosującym substancje agresywne

W firmach o podwyższonym ryzyku kontaktu pracownika z niebezpiecznymi substancjami, wymagane jest posiadanie na stanie zakładu właściwych akcesoriów i urządzeń higienicznych, które w przypadkach nagłych będą mogły wpłynąć na poprawę zdrowia pracownika. Takimi produktami są np. profesjonalne prysznice bezpieczeństwa, które ułatwiają zmycie z siebie niebezpiecznych substancji i szybką dezynfekcję ciała z wykorzystaniem odpowiednich czynników antybakteryjnych.

Bardzo dobrze sprawdzają się również tzw. oczomyjki, dzięki którym w przypadku dostania się do oczu pracownika substancji szkodliwych, agresywnych i chemikaliów można będzie je szybko wypłukać. Takie urządzenia dostępne są w specjalistycznych sklepach jak np. https://wodnebhp.pl/30-oczomyjki i pozwalają na ochronę oczu i skóry twarzy przed destrukcyjnym działaniem chemii mogącym doprowadzić do powikłań wzroku lub nawet jego utraty. Oczomyjki stosuje się zarówno w zakładach, w których substancje szkodliwe są w formie płynnej, jak i lotnej np. w postaci pary związków łatwopalnych czy radioaktywnych. Szybka reakcja i zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy są w takich przypadkach kluczem do właściwego zabezpieczenia pracowników na wypadek powikłań i zapewniają zdrowy i szybki powrót do codziennych obowiązków.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =