Czym się kierować przy wyborze wózka rehabilitacyjnego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając wózek inwalidzki, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poniższy przewodnik pomoże Ci zdecydować się na najlepszą opcję dla Ciebie lub Twojej bliskiej osoby.

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego jest ważny dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa. Twoje potrzeby w zakresie mobilności mogą się z czasem zmienić, dlatego ważne jest, aby wybrać wózek, który będzie rósł razem z Tobą i będzie służył tak długo, jak to możliwe.

Cechy, które należy rozważyć

Rozmiar

Wózki rehabilitacyjne są dostępne w różnych rozmiarach i stylach. Na przykład, krzesło do pomieszczeń zamkniętych może być węższe niż krzesło na zewnątrz. Należy również wybrać rozmiar, który jest odpowiednio dopasowany, aby zapewnić wygodę podczas jazdy i łatwy dostęp do elementów sterujących.

Nośność

Większość wózków inwalidzkich może utrzymać do 140 kilogramów; jednak niektóre modele mogą utrzymać do 250 kilogramów, podczas gdy inne nie mogą utrzymać większego ciężaru w ogóle. Jeśli jesteś cięższy niż 140 kilogramów lub masz dodatkowe schorzenia, takie jak problemy z krążeniem (w takim przypadku możesz być narażony na infekcje), ważne jest, aby Twój wózek inwalidzki był w stanie utrzymać Twoją wagę bez ryzyka uszkodzenia z czasem.

Trwałość

Kupując nowy wózek inwalidzki, szukaj takiego, który ma solidną konstrukcję i trwałe materiały, takie jak stalowe rurki, a nie plastikowe lub aluminiowe części (które mają tendencję do łatwego łamania się). 

Wygoda

Im wygodniejsze siedzisko Twojego wózka inwalidzkiego, tym dłużej będziesz mógł z niego korzystać. Dobry wózek inwalidzki będzie stabilny, gdy będziesz go pchał i nie będzie się chybotał w przód i w tył ani nie będzie się zbytnio przechylał w jednym kierunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dozór elektroniczny – alternatywna forma odbycia kary pozbawienia wolności
Dozór elektroniczny – alternatywna forma odbycia kary pozbawienia wolności
Dozór elektroniczny to alternatywna forma odbywania kary pozbawienia wolności. Jest on również znany jako areszt domowy, monitoring kostek, areszt domowy […]
Korzyści i zalety paneli fotowoltaicznych
Korzyści i zalety paneli fotowoltaicznych
Panele fotowoltaiczne od kilkunastu lat cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dostarczają […]
Meble do gabinetu – jakie powinny być?
Meble do gabinetu – jakie powinny być?
Jednym z najważniejszych aspektów biura są jego meble. Jeśli chcesz, aby Twoje biuro było wygodne i zachęcające, ważne jest, abyś […]