Czym możemy palić w kominku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek to wspaniałe miejsce, w którym można cieszyć się zimową porą. Jest to świetne miejsce do gromadzenia się z rodziną i przyjaciółmi, a także może być używany do gotowania.

Kominek jest suchym źródłem ciepła, co oznacza, że możesz go używać jako alternatywy dla innych metod ogrzewania. Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej energooszczędny, używanie kominka pomoże Ci osiągnąć ten cel.

Jest wiele rzeczy, które możesz spalić w swoim kominku. Oto kilka najpopularniejszych z nich:

Drewno

Najbardziej oczywistym wyborem jest drewno, które występuje w wielu różnych rozmiarach i rodzajach. Większość ludzi ma dostęp do drewna dla swojego kominka. Jeśli masz kominek opalany drewnem, zawsze najlepiej jest używać drewna sezonowanego (drewno, które było suszone przez co najmniej sześć miesięcy). Należy również szukać kawałków, które mają mniej niż 18 cali długości i nie mają pęknięć lub rozszczepień. Jeśli ogień zaczyna mocno dymić, spróbuj dodać więcej powietrza poprzez otwarcie przepustnicy i/lub przewodu kominowego.

Kłody ceramiczne

Są one wykonane ze sprasowanych trocin zmieszanych z woskiem i innymi materiałami w celu stworzenia polan, które podczas spalania wyglądają jak prawdziwe drewno. Wytwarzają mniej dymu niż prawdziwe polana i palą się dłużej niż większość innych rodzajów paliwa. Mogą być używane w kominkach gazowych lub elektrycznych, jak również w kominkach opalanych drewnem, ponieważ nie potrzebują tlenu do spalania.

Brykiet

Brykiet kominkowy jest skompresowaną forma spalonego węgla, która jest wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak popiół węglowy i odpady. Są one zbliżone wyglądem do prawdziwego drewna, ale palą się dłużej niż polana i emitują mniej dymu. Brykiety mają również niższą zawartość wilgoci niż większość innych rodzajów paliwa, co sprawia, że łatwiej je rozpalić i jest mniej prawdopodobne, że zgasną z powodu wiatru lub deszczu.

Pelety

Pelety to małe kawałki sprasowanych trocin wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak makulatura czy karton, wysuszone przed uformowaniem w pelety. Świetnie nadają się do spalania zarówno w kominkach gazowych jak i elektrycznych, ponieważ nie wymagają tlenu do zapłonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak należy dbać o dźwig budowlany?
Jak należy dbać o dźwig budowlany?
Konserwacja żurawi ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że są one zawsze w najlepszej formie. Regularna konserwacja zapewni, że żuraw będzie […]
Produkty marki Eco-Natural
Produkty marki Eco-Natural
Marka ECO NATURAL by York to wiodący producent najwyższej jakości produktów, które powstają z troski o środowisko naturalne. Cały asortyment […]
Budowanie konstrukcji z klocków – świetna zabawa na wakacyjne dni
Budowanie konstrukcji z klocków – świetna zabawa na wakacyjne dni
Wakacje to czas letniego szaleństwa i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Pogoda bywa jednak kapryśna. Coraz częściej za naszymi […]