Co zrobić, żeby oddychać świeżym powietrzem w swoim domu – najlepsze sposoby

Starasz się dbać o jakość powietrza w swoim mieszkaniu? Bardzo dobrze, ale pomyśl też o tym, by zapewnić sobie odpowiednią wymianę powietrza. Tradycyjna metoda wentylacji, czyli tzw. wentylacja grawitacyjna, jest metodą nieekonomiczną, ponieważ powoduje utratę ciepła zimą, a także przeciwdziała wilgoci. Nowoczesnym rozwiązaniem jest tzw. rekuperacja.

Dlaczego rekuperacja jest ekonomicznym rozwiązaniem?

Na pozór wydaje się to droższym sposobem na wymianę powietrza w pomieszczeniu, ponieważ wymaga zainwestowania w odpowiednie urządzenie – rekuperator. Jednak jest to wydatek, który zwróci się bardzo szybko, szczególnie w okresie zimowym. A to dlatego, że rekuperacja nie powoduje tak wielkich spadków ciepła, jak w przypadku tradycyjnej wentylacji. W dodatku trzeba wziąć pod uwagę, że wentylacja grawitacyjna jest efektywna tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu znajdują się odpowiednie otwory czy szpary (co samo w sobie gwarantuje odprowadzanie ciepła z mieszkania). Jeżeli interesuje nas rekuperacja Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów zajmujących się tego typu sprzętami. Warto także zadbać o plastikowe okna, które są znacznie szczelniejsze niż drewniane, a tym samym nie posiadają szpar, które czynią grawitacyjną wentylację nieefektywną, co tylko utwierdzi nas w tym, że wybór rekuperatora będzie idealnym rozwiązaniem.

Tradycyjna wentylacja, działająca na zasadzie ciągu, odprowadza z mieszkania również ciepłe powietrze. Rekuperator natomiast zasysa powietrze z mieszkania oraz powietrze z zewnątrz budynku, a następnie przekazuje ciepło do tego drugiego. Następnie nagrzane powietrze z zewnątrz jest wdmuchiwane do mieszkania. Dlatego rekuperacja nie powoduje utraty ciepła.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − trzynaście =