O czym powinniśmy pamiętać będąc posiadaczem motocykla?

Jazda motocyklem to niewątpliwie piękna sprawa, zanim jednak do tego dojdzie, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Nie chodzi tutaj tylko o odpowiedni ubiór, który zapewni nam bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek upadków, ale też właściwe przygotowanie samego pojazdu. Szczególnie jeśli mowa o dłuższej wyprawie. O czym powinniśmy pamiętać, będąc posiadaczem motocykla? Poniżej kilka praktycznych porad.

Najważniejsze kwestie

Nie trzeba być od razu mechanikiem, ale trzeba znać przynajmniej podstawowe zagadnienia, które wiążą się z motocyklem, by później cieszyć się nim jak najdłużej. Od czego zaczynamy? Przede wszystkim opony, które zapewniają maksimum przyczepności i niezależnie od warunków na drodze będą się jej trzymać. Głębokość bieżnika powinna wynosić minimum 1,6 mm, a maksymalny czas ich użytkowania to 5 lat. Stare i zdarte już na pewno się do niczego nie przydadzą. Należy także sprawdzać poziom dostępnych płynów m.in. hamulcowego, płynu chłodniczego czy oleju. Podobną czynność wykonuje się też w samochodzie, więc nie powinno być z nią problemu. Trzeba być również czujnym, jeśli chodzi o filtry paliwa dostępne np. w tym sklepie https://www.czesci-moto.pl/k50,dla-motocykla-filtry.html.

Regularnie warto sprawdzać, czy nie ma wycieków z okolic silnika lub wału kardana, ponieważ ich pojawienie się związane jest z poważnymi kosztami naprawy. Nie bez znaczenia pozostaje stan łańcucha i zębatek, które trzeba regularnie oliwić. Ich wymiana to kwota rzędu nawet kilku tysięcy złotych. W dobrym stanie muszą też być linki do motocykli m.in. linki do biegów czy sprzęgła.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 10 =