Jak dbać o suchą i wrażliwą skórę ciała?

Przesuszenie i odwodnienie skóry to problemy, które często wynikają z wystawienia skóry na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Powodem takiego stanu może być także niewłaściwa dieta oraz brak odpowiedniej pielęgnacji. Objawami przesuszenia może być łuszczenie się skóry oraz występowanie podrażnień. W jaki sposób można dbać o skórę, aby uniknąć występowania tego typu zmian?

Jak naturalnie pomóc skórze?

Aby pomóc suchej i podrażnionej skórze dobrze jest ograniczyć utratę wody, zwłaszcza po umyciu. Można to osiągnąć poprzez stosowanie kosmetyków z odpowiednimi substancjami natłuszczającymi. Niestety, większość dostępnych środków przeznaczonych do tego celu ma w swoim składzie parafinę. Choć działa ona efektywnie jeśli chodzi o przesuszenie skóry, to jednak może mieć skutki uboczne, na przykład w postaci zatkanych porów. Wiele osób nie chce stosować parafiny ze względu na to, iż nie jest ona w pełni naturalna.

Dlatego też obecnie rekomenduje się kosmetyki zawierające naturalne substancje. Jednym z natłuszczających składników jest na przykład masło shea, zwłaszcza w połączeniu z witaminą E. Masło shea można stosować osobno lub skorzystać z naturalnych kosmetyków, które je zawierają. Można również skorzystać z preparatów takich jak Moisturiser for oilyskin. Taki nawilżający kosmetyk warto stosować zwłaszcza wtedy gdy na ciele znajdują się miejsca przesuszone i przetłuszczone. Pomoże on w odpowiednim nawilżeniu skóry, jednocześnie nie natłuszczając jej, co jest istotne na przykład w przypadku skóry z trądzikiem.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 1 =