Co spakować na survival?

Wyjazdy survivalowe pozwalają poczuć zastrzyk adrenaliny, sprawdzić się w trudnych warunkach i pozytywnie zmęczyć po całym tygodniu pracy w biurze. Jednak by taki wypad był bezpieczny, warto się do niego porządnie przygotować. Wcześniej koniecznie należy zadbać o odpowiedni trening kondycyjny, zabrać ze sobą listę numerów alarmowych, adresy najbliższych schronisk oraz sprawdzić warunki pogodowe i teren, w który się wybieramy. A jakie gadżety i akcesoria będą nam potrzebne?

Survival – jak się przygotować?

Absolutnie niezbędna podczas survivalu jest dobrze wyposażona apteczka – bandaże, woda utleniona i szeroka taśma są obowiązkowe, resztę powinniśmy móc zorganizować sobie z przedmiotów znalezionych w naturze. Koniecznie pamiętajmy też o mocnej linie, dla której w kryzysowej sytuacji znajdziemy mnóstwo zastosowań. Przyda się chociażby do stworzenia schronienia z pomocą płachty czy plandeki, a także do zaimprowizowania noszy. W nocy trudno będzie nam sobie poradzić bez latarki, warto więc wybrać model trwały i wodoszczelny, jak np. ten: https://workstyle.pl/latarka-ledlenser-p5,3,12816,10235, by móc na niej polegać w każdej sytuacji.

Nasze przetrwanie będzie także zależało od umiejętności rozpalenia ognia, zabierzmy więc ze sobą zapałki, krzesiwo bądź specjalne zapałki sztormowe, które można kupić w sklepach żeglarskich bądź zrobić w domu z pomocą rozpuszczonej parafiny, w której umoczymy zwykłe zapałki. Na koniec zaopatrzmy się jeszcze w ostry nóż lub nożyk wielofunkcyjny i jesteśmy gotowi na przygodę w naturze.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − 1 =