W jakich przypadkach warto się udać do alergologa?

Współcześnie wiele osób cierpi z powodu różnego rodzaju alergii, które w znacznym stopniu uprzykrzają im codzienne życie. Na szczęście zniwelowanie lub całkowite wyeliminowanie niepożądanych objawów jest możliwe. Wystarczy skorzystać z usług wykwalifikowanego lekarza zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich schorzeń o podłożu uczuleniowym (u których podstaw stoi nadwrażliwość organizmu). Jeśli interesuje nas alergolog prywatnie Bydgoszcz to miasto, gdzie takich specjalistów działa co najmniej kilku.

Zwykły kaszel nie jest istotnym wskazaniem

Do alergologa należy się wybrać przede wszystkim w sytuacji, gdy pojawi się silna reakcja alergiczna na konkretne składniki pokarmowe (np. mleko, zboża, orzechy), czynniki o charakterze wziewnym (kurz, pyłki kwiatów, sierść domowych zwierząt, grzyby, roztocza itp.), substancje zapachowe, metale, barwniki czy preparaty farmaceutyczne (choćby kwas acetylosalicylowy). Powodują one nagłe pobudzenie układu immunologicznego, czego efektem jest nadmierne mnożenie się komórek odpornościowych. W gabinecie zostaną wykonane odpowiednie testy skórne i badania krwi, które pozwolą ustalić ostateczną diagnozę i na tej podstawie podjąć właściwą ścieżkę leczenia. Objawy zewnętrzne świadczące o konieczności wizyty u alergologa to m.in. chroniczne kichanie odbywające się seriami, katar z jednoczesnym wyciekiem z nosa, świszczący kaszel, nieestetyczne zmiany na powierzchni skóry, uciążliwe łzawienie oczu oraz swędzenie na twarzy. Dodajmy, że omawiany fachowiec pomoże nam również w wyleczeniu konkretnych chorób układu oddechowego – mowa tutaj zwłaszcza o astmie oskrzelowej, zapaleniu spojówek, katarze siennym, anginie i dermografizmie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − jedenaście =