W co wyposażyć dziecięcy pokój?

Dzieci szybko rosną, a ich potrzeby zmieniają się. Aranżacja ich pokoju w taki sposób, by była zadowalająca przynajmniej przez kilka lat, stanowi wyzwanie. Na szczęście tym, co szybko staje się niepotrzebne ze względu na dorastanie pociech, są zazwyczaj rzeczy ruchome, takie jak zabawki dla niemowląt. Aby uniknąć częstych zakupów, warto od razu kupić zabawki dla dzieci w różnym wieku, które stopniowo będą wyjmowane z szafy. Nie jest to rozwiązanie idealne – wciąż trzeba będzie liczyć się z życzeniami młodej osoby, która wypracuje z czasem własne upodobania. 

Przestrzeń do ruchu i edukacji

Poza zabawkami dziecięcymi, w pokoju dla najmłodszych powinny znaleźć się półki z książkami, na których stać będą nie tylko bajki, ale także ilustrowane encyklopedie lub atlasy. Z czasem dziecko stanie się bardziej ciekawe świata i chętnie będzie sięgać po kolejne tomy. Jeśli chodzi o wystrój, pokój nie powinien być zbyt ciasny, lecz pozostawiać trochę miejsca na aktywność ruchową. Chociaż większość tego typu zabawy będzie odbywać się na dworze, w pokoju można na przykład umieścić niewielką trampolinę – niektóre dzieci mają skłonność do skakania po łóżku – którą łatwo odłożyć w miejsce, gdzie nie będzie przeszkadzała.

Warto, aby w środku pomieszczenia leżał duży dywan, na którym dziecko będzie mogło bawić się klockami, lalkami czy figurkami. Znacznie przyjemniejsze jest to na dywanie, niż na biurku czy podłodze. Samo biurko też jest ważnym elementem wyposażenia – to przy nim dziecko będzie kiedyś spędzało wiele godzin, ucząc się czy korzystając z komputera.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =