Nawozy mineralne – jakie mają plusy?

Nawozy mineralne to rodzaj nawozu, który zawiera wyłącznie naturalne minerały, takie jak azot, fosfor i potas. Te minerały pochodzą zazwyczaj ze źródeł skalnych, takich jak chlorek potasu lub fosforan skalny.

Zalety nawozów mineralnych obejmują:

Brak utraty składników odżywczych podczas przechowywania 

Nawozy organiczne mogą tracić niektóre ze swoich składników odżywczych podczas długiego przechowywania. Na przykład mocznik nie jest dobrym wyborem do długotrwałego przechowywania, ponieważ może rozpadać się na gaz amoniakalny. Ponadto, azot zawarty w moczniku jest mniej dostępny dla roślin, gdy temperatury są niskie. Z kolei nawozy mineralne nie ulegają łatwo rozkładowi, a ich składniki odżywcze są bardziej dostępne dla roślin w niższych temperaturach niż nawozy organiczne, takie jak obornik i komposty.

Nawozy mineralne są łatwe do przechowywania 

Wiele nawozów organicznych wymaga odpowiedniego przechowywania, aby nie straciły swoich wartości lub nie zostały zanieczyszczone innymi substancjami (np. obornik musi być przechowywany w chłodnym miejscu z dala od zwierząt). W przypadku nawozów mineralnych nie jest to konieczne, ponieważ w normalnych warunkach nie ulegają one łatwo rozkładowi.

Nawozy mineralne mogą być stosowane do wszystkich rodzajów roślin

W tym warzyw, kwiatów i drzew, ponieważ nie zawierają szkodliwych organizmów, które mogłyby negatywnie wpływać na uprawy.

Jeśli chcesz je wypróbować, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.rol-pol.com.pl/nawozy-mineralne/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzy =