Najlepsze czerwone wina

Wino to zdecydowanie coś więcej niż sam alkohol. Wino może być stylem życia, przygodą z zakresu astronomii, a także jednym z wielu sposobów, które umożliwiają poznawanie innych kultur. Jednak wybór tego złożonego trunku może przysporzyć sporo problemów. Jak wybrać wino które zachwyci nasze zmysły, kiedy nie posiadamy bardzo profesjonalnej wiedzy na temat win. Dla laików w tym temacie, został przygotowany niniejszy tekst, który wskaże najlepsze czerwone wina.

Wino Malaga to słodkie wino deserowe, które swoje korzenie ma w Hiszpanii. Tworzy się je z podsuszonych owoców winogron. Charakterystyczną cechą wina jest jego gęsta konsystencja oraz aromat, który jest pełen słodyczy. Przypomina on nieco rodzynki, które zostały polane karmelem. Kolor trunku zależny jest od wieku, ilości użytego cukru, jak również od odmiany wykorzystanych winogron.

Cabernet Sauvignon to jeden z najbardziej znanych czerwonych szczepu winnych. Przez niektórych znawców uważany jest on za czerwone odpowiednik słynnego Chardonnay. Trunek ten nadaje się do leżakowania, zwłaszcza jeśli chodzi o leżakowanie w beczkach wykonanych z dębu. Opisywany wino tłuczone jest z winogron, które uprawiane są w chłodnym klimacie. Zwykle serwuje się je do mięs takich jak jagnięcina, wołowina, dziczyzna czy też królik.
Merlot To najczęściej uprawiana odmiana winogron we Francji. Wino to ma bardzo elegancki kolor, a jego aromat jest owocowy i charakteryzuje się niezwykłą lekkością. Niektórzy znawcy porównują jego aromat do śliwki lub czereśni. Merlot pasuje do potraw takich jak pasztety, dania wykorzystujące wieprzowinę, dziczyznę, a także dań, które zapiekane są z serem.

Bogaty wybór czerwonych win znajdziesz na przykład w sklepie internetowym 101win.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 9 =