Ekologiczne metody ogrzewania domów

Ekogroszek lub gaz ziemny

Zmiany klimatyczne wywołane gazami cieplarnianymi i ogromnym zanieczyszczeniem środowiska sprawiają, że coraz więcej osób szuka ekologicznych metod ogrzewania domów. Jedną z nich jest korzystanie ekogroszku dostępnego w sklepie SAM-BUD-ROL. Chociaż opał ten jest pochodną węgla, zawiera w swym składzie ograniczoną ilość szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Niewielka ilość ekogroszku spalana w wysokiej temperaturze w nowoczesnym kotle z podajnikiem zapewnia dużą wydajność energetyczną i generuje niewielką ilość dymu. Do ekologicznych metod ogrzewania domu, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, zaliczyć należy korzystanie z gazu ziemnego. Kotły gazowe charakteryzują się dużą wydajnością i mają charakter bezobsługowy. Wytworzone spaliny nie zawierają szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych, a ilości tlenku węgla, siarki i azotu są śladowe.

Pellet, a może prąd?

Coraz więcej osób decyduje się także na ogrzewanie domów pelletem. To w pełni ekologiczne paliwo powstaje z odpadów drzewnych poddawanych granulacji i sprzedawanych w postaci niewielkich wałeczków. Wydajność ekologiczna dobrej jakości pelletu jest zbliżona do węgla, jednak paliwo to jest znacznie bardziej przyjazne środowisku. Niewielka ilość popiołu powstająca w wyniku spalania może być powtórnie wykorzystana jako naturalny nawóz do trawników. Za ekologiczne uznawane jest również ogrzewanie domu za pomocą prądu. Korzystanie z energii elektrycznej nie wymaga montowania kotła, ponieważ grzałki i panele emitujące promieniowanie podczerwone nie generują spalin. Ogrzewanie prądem pozwala więc poprawić stan powietrza w danej miejscowości. Wadą takiego rozwiązania są dosyć wysokie koszty energii elektrycznej.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 10 =