Działanie i koszt ogrzewania centralnego

Domy jednorodzinne można ogrzewać w okresie jesienno-zimowym na różnorodne sposoby. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest jednak instalacja centralnego ogrzewania. To zazwyczaj dosyć droga inwestycja, ale późniejsze stosunkowo niskie koszty eksploatacji w całości rekompensują poniesione straty. Doborem oraz montażem zaawansowanych instalacji zajmuje się firma http://www.phfelix.pl.

Wiele zależy od rodzaju systemu 

Najbardziej uniwersalnym rodzajem centralnego ogrzewania są tradycyjne grzejniki podłączone do zlokalizowanego w odrębnym pomieszczeniu pieca gazowego LPG albo nowoczesnego kotła na węgiel, ekogroszek, olej opałowy lub pellet (ewentualnie drewno). Nieco mniej popularne są natomiast piece akumulacyjne oraz tzw. pompy ciepła. Istotnym elementem takiego systemu w bardzo wielu przypadkach jest również ogrzewanie podłogowe, gdyż doskonale uzupełnia ono zapotrzebowanie na ciepło w domu. Koszty wykonania instalacji zależą w ogromnej mierze od stopnia jej zaawansowania. Jej całościowy montaż w obiekcie mieszkalnym o powierzchni około 150 m2 nie powinien jednak pochłonąć więcej niż 35 000 zł.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzy =