Czym ozdobić kawiarnię?

Współcześnie bardzo trudno jest zaskoczyć klienta ciekawym pomysłem na kawiarnię w większym lub mniejszym mieście. Wynika to z faktu, że tego typu lokale znajdują się właściwie przy każdej ulicy. Nasza wymarzona kawiarnia musi się zatem wyróżniać przede wszystkim wystrojem, aby przyciągnąć uwagę klientów i sprawić, aby stale wracali nie tylko na pyszną kawę, ale również po to, by nacieszyć oczy widokiem interesujących ozdób i dekoracji.

Jeśli chodzi o ciekawe dodatki aranżacyjne, to warto na ścianie powiesić obrazy lub plakaty. Bardzo modnym rozwiązaniem jest także ozdobienie ścian mapą świata, którą można zakupić m.in. w tym sklepie: https://www.twojemapy.com/wielka-turystyczna-mapa-swiata/.

Wielki efekt niedużym kosztem – liczy się pomysł

Architekci, będący specjalistami od aranżowania przestrzeni tego typu miejsc zaznaczają, że musi ono mieć swój niepowtarzalny klimat, bo to jedyna droga do sukcesu na trudnym i przesyconym rynku. Sam zapach oraz smak kawy jest w większości przypadków niewystarczającym magnesem, choć oczywiście to podstawowy wymóg, bez którego prowadzenie kawiarni nie ma żadnego sensu.

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, jaki ma mieć ono charakter – czy nowoczesny (designerskie krzesła, małe stoliki z metalu lub szkła), czy retro (stylowe, finezyjnie rzeźbione kanapy i stoliki z drewna), czy może nawiązujący do klasyki (wygodne kanapy i fotele)? Wielu właścicieli decyduje się też na aranżacje w stylu rustykalnym (drewno i pastele), domowym lub ekologicznym (np. meble z technorattanu).

Artykuł przygotowany we współpracy z Twoje Mapy.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =