Co posiada dobry warsztat samochodowy?

Narzędzia pneumatyczne

O jakości warsztatu samochodowego świadczy przede wszystkim poziom wiedzy i doświadczenia pracujących w nim mechaników. Niestety współczesne samochody to na tyle skomplikowane konstrukcje, że nawet najlepszy mechanik niewiele wskóra bez odpowiedniego sprzętu. Podstawowym narzędziem używanym w warsztatach samochodowych jest podnośnik. Nowoczesne podnośniki hydrauliczne dwukolumnowe pozwalają podnieść całe auto i uzyskać dostęp do jego podwozia.

W dobrym warsztacie nie może również zabraknąć kluczy pneumatycznych, dzięki którym można w szybki i łatwy sposób odkręcić śruby mocujące koła. Tego rodzaju sprzęt przydaje się zwłaszcza podczas sezonowej wymiany opon, ponieważ znacząco skraca czas potrzebny do obsługi klienta. Wśród pneumatycznych narzędzi stanowiących wyposażenie warsztatu samochodowego znajdują się także wiertarki, nitownice, młotki, a także gwintownice.

Specjalistyczny osprzęt

Do serwisowania samochodów współczesnych samochodów niezbędny jest komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzięki niemu możliwe jest szybkie wykrywanie nieprawidłowości działania poszczególnych układów. Diagnostyka samochodowa wykonywana jest również przy użyciu takich narzędzi jak próbniki sprężania, stetoskopy diagnostyczne, endoskopy, a także lampy stroboskopowe. Można je nabyć w każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym, takim jak np. AUTOS.

Dobry warsztat powinien być także wyposażony w osprzęt ułatwiający serwisowanie rozrządu, naprawę elementów zawieszenia i układu hamulcowego. Przydatne są także urządzenia do wymiany oleju silnikowego lub przekładniowego. W związku z tym, że ilość narzędzi wykorzystywanych do naprawy aut jest naprawdę duża, bardzo pomocne są szafki narzędziowe na kółkach pozwalające na optymalne pogrupowanie i rozmieszczenie narzędzi.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =