Jak przygotować dom na przyjście zimy?

Zima to pora roku charakteryzująca się bardzo niskimi temperaturami, mroźnym wiatrem i opadami śniegu. Wymienione czynniki niezwykle negatywnie wpływają na komfort przebywania w domu, dlatego jesienią warto w odpowiedni sposób go przygotować. Jedną z wymaganych czynności jest optymalne zabezpieczenie rur kanalizacyjnych i grzewczych. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne otuliny rur wykonane z wytrzymałego styropianu.

Ochrona musi być kompleksowa

Bezpośrednio przed nadejściem zimy należy koniecznie zweryfikować szczelność dachu i drożność komina, zdając się w tej kwestii na doświadczenie specjalistów. Kolejne zalecane zabiegi to dokładne oczyszczenie rynien (z zalegających w nich liści i błota), zabezpieczenie okien za pomocą uszczelek, usunięcie kurzu i pajęczyn z kratki wentylacyjnej, sprawdzenie pieca i całej instalacji grzewczej pod kątem sprawności, a także odłączenie zewnętrznego ujęcia wody i dokonanie gruntownych porządków w przydomowym ogrodzie (schowanie narzędzi i mebli, przygotowanie miejsca na opał itp.). Oprócz tego warto zaizolować wszelkie rury wspomnianymi już otulinami styropianowymi, dostępnymi m.in. w sklepie https://otulinyrur.pl.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 3 =