Jak dobrać rolety do okna?

Rolety są jednym z bardziej praktycznych rozwiązań, zwłaszcza w pomieszczeniach nasłonecznionych. Wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę na parę szczegółów dzięki którym uda nam się je optymalnie dopasować, nie tylko pod względem ich funkcjonalności, ale i estetyki.
Po pierwsze, istotny jest sam wystrój wnętrza – ważne aby roleta stanowiła jego integralną część. To jest możemy dążyć do tego, aby posiadała bardziej stonowany i neutralny charakter lub wyróżniała się na tle pomieszczenia. To już zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Istotną częścią jest sam model – czy ma być to standardowych rozmiarów produkt czy może tak zwana mini roleta. Ta druga charakteryzuje się niezmiernie prostym i szybkim montażem i nie wymaga przykręcania jej do okna. Toteż pomijany jest wymóg wykręcania dziur umożliwiających jej zamontowanie. Wersja mini trzyma się też bardzo blisko okna nawet przy jego otwieraniu i zamykaniu. Sposób mocowania rolety jest jednym z jej ważniejszych elementów – standardowe produkty wymagają montowania do ściany, sufitu lub samego okna – jednak dzięki temu są w stanie zasłonić je w całości.

Coraz większą popularnością cieszą się także rozwiązania dekoracyjne. To jest, rolety które mają wysokie walory stylistyczne i w dużej mierze wpływają na nastrój wnętrza. Jednakże, nadal czynnik funkcjonalny powinien być najbardziej istotny, jeśli myślimy o zwiększeniu użytkowania danej przestrzeni – biura czy przestrzenie publiczne wręcz wymagać będą zastosowania rolet klasycznych.

Ciekawym rozwiązaniem będzie także wybór rolet dzień noc w kasecie, które umożliwią dostosowanie ochrony przed światłem słonecznym zależne od pory dnia. Najczęściej wyposażone są one w dwa podstawowe tryby, które dowolnie można tasować między sobą. Inną opcją jest zakup plisów na okna. Jest to rozwiązanie wygodne oraz proste, a dodatkowo niezwykle korzystnie prezentują się na oknie. Sprawdź przykładową ofertę jednego z producentów rolet: “plisy na okna Warszawa”.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 3 =